Twiins - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Twiinsky sa prišli pochváliť novým singlom Yes it is, ku ktorému majú letný videoklip.V piatok doobedu k nám do štúdia dorazili Twiinsky. Prišli sa pochváliť novým singlom Yes it is, ku ktorému majú letný videoklip. Okrem toho sa ich Maťa spýtala aj na ich Vianočné zvyky.

Vizuál k singlu Twiinsky zverili režisérovi a fotografovi Jakubovi Gulyásovi, ktorý natočil aj videoklip FEA Katky Knechtovej. Odklon od tvorby tanečných singlov či spoluprác s rapermi, ktorými sa TWiiNS prezentovali v posledných rokoch, inšpiroval ich známy z Izraela - Alon. Klip sa nakrúcal v Maďarsku a Rakúsku.
Twiins (predtým Tweens) je slovenská skupina, ktorú tvoria dve sestry (dvojičky) Veronika Krúpa Nízlová a Daniela Nízlová. Prvý krát sa objavili v detskej pesničkovej súťaži Hviezdička, ktorú v roku 1996 vyhrali. Začínali v roku 1996 pod menom Tweens, ktoré im vymyslel Daniel Hevier. V roku 2008 zmenili názov na Twiins, keď natočili videoklip k piesni „I Don´t Know“, ktorý sa natáčal v USA. 14. mája 2011 reprezentovali Slovensko na 56. ročníku medzinárodnej hudobnej súťaže Eurovision Song Contest 2011 v nemeckom Düsseldorfe. Keďže kvôli úsporným opatreniam sa nekonalo národné kolo, do súťaže boli nominované priamo rozhodnutím RTVS.

Návrat na obsah