The Paranoid - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Skupina The Paranoid predstavila svoj nový singel Skúšam ťa nájsť.Skupina The Paranoid k nám zavítala vo štvrtok a s Mirom sa porozprávali o ich plánoch na leto. Chalani - Roman Birkuš a Rob Raven predstavili svoj nový singel „Skúšam ťa nájsť“.

Kapela bola založená v roku 2002 a pôvodní členovia boli Igor Belaj, Ondrej Hnát a Martin Krišák. Za oficiálny začiatok sa však berie rok 2006, kedy na post gitaristu nastúpil Roman Birkuš a kapela začala robiť vlastnú hudbu a získavať si fanúšikov z okolia.
Kapela ťahá už svoj 11 rok. Na svoje začiatky si spomínajú s úsmevom, pretože nezačínali ani v garáži a ani v pivnici ale v komore. Nový spevák sa volá Rob Raven a pozná kapelu od roku 2012,a keď k nemu prišla ponuka byť spevákom rockovej skupiny The Paranoid. Rob si napísal svoju pesničku - Skúšam ťa nájsť, sám vo vlaku. Inšpirovalo ho to, ako ľudia hľadajú lásku a ako sa vyrovnávajú s rozchodmi a podobne.
Romanovi sa hudba robila super, lebo nebol ničím obmedzený. Gitarový riff bol najprv až moc temný a tak ho prerobili na viac melodický. Príchodom Roba prišla do kapely energia a chalanom sa pracuje dobre.
O letný program majú The Paranoid postarané, pretože každý týždeň hrajú na nejakom festivale a koncerte. Uvidíte ich na Morave, v Čechách a v Bratislave. Najbližšie na Slovensku budú hrať v Námestove, Heľpe, Vrábľoch, Senici, Čadci, Nitre, Opatovciach a na Červenom kameni.


Návrat na obsah