Spunti na vode - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Špunti na vodě - nová česká rodinná komédiaDnes boli u nás na návšteve tvorcovia filmu Špunti na vodě, režisér Jiří Chlumský, producent Ludvík Mareček a herec Hynek Čermák.

Režisér Jiří Chlumský (Dvojníci, Martin a Venuše) nakrútil slnečnú, hravú komédiu pre celú rodinu. Herecké obsadenie filmu je plné zvučných mien. Do iskrivých vôd sa pod taktovku skúseného režiséra ponoril Jiří Langmajer, Pavel Liška a Hynek Čermák za nadšenej podpory detských hercov. V úlohách ich nežných polovičiek sa predstavia Tatiana Vilhemová, Anna Polívková a Jana Kvantiková.
Okrem slovenskej herečky Jany Kvantikovej si vo filme zahral aj Ján Jackuliak, ktorého diváci uvidia v úlohe svojského trénera koní. V úlohe babičky a dedka, ktorých oslava zlatej svadby odštartovala celé dobrodružstvo, sa predstaví Dana Syslová a Arnošt Goldflam. Vo filme si zahralo aj niekoľko kačíc, štyri kone, jeden škrečok, pes a nespočetne veľa druhov hmyzu. Komáre si obľúbili najmä herca Hynka Čermáka, ktorý hneď v prvý deň nakrúcania zaspal pri vode. Maskérom tak nechtiac pridal ďalšiu prácu. Nakoniec si museli pomôcť tričkom s dlhým rukávom, ktoré nosil až do konca nakrúcania.
Rodičia bratov Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystajú zlatú svadbu. Z Kanady prilieta ich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratov napadne, že najlepšie by bolo vyraziť za rodičmi na kanoe po rieke iba v trojici, tak, ako za starých čias. Ibaže od vtedy sa čo-to zmenilo. Napríklad, že Igor a Dávid sú ženatí a majú deti...
Uvítacia večera pre Ondra, ktorý prichádza so svojou mladou priateľkou Zlaticou, sa nezadržateľne mení na katastrofu. Zlatica, ktorá túži po dieťati, sa dozvedá, že Ondro má dcéru, o ktorej sa jej nezmienil. Igor svojej žene Nele (Tatiana Vilhelmová) a ich dvojčatám sľúbi výmenou za pánsku jazdu rodinnú dovolenku, na ktorú nemôže odísť kvôli práci. Davidova manželka Alica (Anna Polívková) si síce nemôže vynachváliť manželovu starostlivosť o ich štyri deti, ale inak je jej svojrázny muž v domácnosti úplne nepoužiteľný.
A tak, keď slávnostné prestieranie mizne pod nánosom sadzí z komína, ktorý Dávid opäť zabudol opraviť, všetkým ženám dôjde trpezlivosť. Zanechávajú svojich mužov napospas malým ratolestiam a vyrážajú na bicykloch na dámsku jazdu.
Oteckovia sa ale nevzdávajú, a rozhodnú sa pre plavbu v kanoe so všetkými deťmi. A tak sa desaťčlenná expedícia vydáva na dvojdennú plavbu v ústrety dobrodružstvám a humorným zážitkom...

Návrat na obsah