Spoko (Smola a Hrušky) - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Spoko z kapely Smola a Hrušky nám prišiel predstaviť ich nový vianočný singel „Na Vianoce patríme k sebe“.Dnes ráno nás v štúdiu navštívil Spoko z kapely Smola a Hrušky. Prišiel nám predstaviť ich nový vianočný singel „Na Vianoce patríme k sebe“, ku ktorej kapela vydala aj klip.

Jar 1997 Vznik  SMOLA A HRUŠKY v Spišskej Novej Vsi Zakladajúca zostava Spoko Kramár -spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Eva Kacejová – saxofón, Laco Petrek – gitara spev.  
Názov skupiny je inšpirovaný  príslovím  Nachytaný na hruškách. Členov skupiny spájajú kanadské žartíky, basketbal, crazy komédie, horory, párty a všadeprítomná recesia. Ovplyvnení punkom, reggae, alternatívou a ska. Obľúbené skupiny The Clash, The Cure, Ramones, Bob Marley, Depeche Mode, Smashing Pumpkins a U2. Prvá skúšobňa garáž , v ktorej bola dominantná ŠKODA 105.
Ich posledný album nesie názov Čiernobiely. Na nový album vyšli veľmi pozitívne recenzie v časopisoch Rock & Pop či Nový Populár a taktiež množstvo rozhovorov v slovenských rádiách a na hudobných portáloch.  
Unikátom je, že každá skladba z nového albumu Čiernobiely má svoje vizuálne spracovanie a klipy na SaH kanáli presiahli hranicu 15 000 000 zhliadnutí. Na novom albume Struny českej kapely Fast Food Orchestra hosťuje SaH v skladbe Bezbranná. Kapela sa predstavuje v reláciách programu Slovenskej televízie - Park a Hudba made in Slovakia. Koniec roka a osláv výročia kapela uzatvára vydaním svojho prvého vianočného singla a klipu Na Vianoce patríme k sebe, ktorý sa okamžite stáva novým najsledovanejším a najpočúvanejším vianočným hitom.

Návrat na obsah