SPACE RECORDER - Radio VIVA

Prejsť na obsah
SPACE RECORDER na frekvenciách rádia Viva MetropolV rádiu sme privítali skupinu Space Recorder, ktorá pokrstí svoj nový album „You Said Sorry and You Left Me“ na koncerte dňa 15. februára (streda) v bratislavskom klube Fuga na Námestí SNP. Počas večera vystúpi aj Karol Mikloš so svojou sprievodnou skupinou, v rámci turné k novému e.p. s názvom Poison.

Viac než tri roky pracovala slovenská skupina Space Recorder na svojom druhom albume, ktorý prichádza na trh takmer osem rokov po debute. Za ten čas sa veľa zmenilo a súčasnú atmosféru v kapele reflektujú nové svižné pesničky plné hudobných nápadov a energie.
Skupina v novej zostave pripravila viac ako dvadsať pesničiek, z ktorých na album vybrala desať. Nahrávka sa volá You Said Sorry and You Left Me, no napriek rozchodovému názvu prináša množstvo pozitívnej energie. Ochutnávkou bola ešte v decembri chytľavá skladba I Will Never Know, ktorú skupina zverejnila spolu so štúdiovým videoklipom.
Indie-popovej skupine Space Recorder vyšiel debutový album Backup Universe v roku 2009 a v tom istom roku koncertovala aj na festivale Pohoda. Vyšli aj na viacerých medzinárodných kompiláciách. Po vydaní albumu sa kapela na čas stiahla do ústrania, počas ktorého v nej došlo k viacerým dôležitým zmenám, najmä personálnym. Postupom času skupina opustila žánrové teritórium nazývané "indietronica" a začala hrať výlučne na živé nástroje.
"To, čo hráme teraz, asi najlepšie vystihuje pomenovanie pestrofarebný alternatívny rock," povedal gitarista a autor pesničiek Richard Ďurana, dnes už jediný zakladajúci člen v zostave skupiny. Najdôležitejšia zmena nastala za mikrofónom, kde mladá a talentovaná speváčka Alexandra Malá ukazuje veľký potenciál a sebavedomie. "Jej silný a naliehavý hlas v kombinácii s javiskovým prejavom je niečo, čo sa na Slovensku len tak nepočuje a nevidí," doplnil Richard Ďurana. Okrem nich tvoria zostavu Timotej Strieš (basa), Roman Piška (gitara) a Milan Hvizdák (bicie).

Návrat na obsah