Samuel Tomeček a Celeste Buckingham - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Celeste Buckingham a spevák Samuel Tomeček predstavujú singel Shoes.V piatok 8. 9. sme v našej rannej show s Lukášom privítali Sama Tomečka a Celeste Buckingham. Okrem ich nového singlu sme preberali aj to, čo si spievajú v sprche a Samo nám zaspieval aj neočakávane a naživo.

Kombinácia ktorú by ste určite nečakali. Samo Tomeček a Celeste Buckingham spojili svoju lásku k hudbe a naspievali duet. Samo nám prezradil, že Celeste bola pri výbere speváčky do duetu jeho prvá a jediná voľba. Poznajú sa už dlho, sú kamaráti aj v súkromí, takže práca na natáčaní išla prirodzene. Videoklip k skladbe Shoes vznikal v Banskej Štiavnici, v Jasnej a na Donovaloch, v réžii A-Team Production. V Samovom prípade je to prvý duet so speváčkou, pričom Celeste mala podmienku, aby skladba bola v anglickom jazyku a aby to nebola balada.
Rok 2017 sa u Celeste Buckingham nesie v znamení duet. Po úspešnej skladbe s Kalim a Petrom Panom Alica z ríše divokých a titulnej skladbe k filmu Bajkeri s Adamom Mišíkom zo susedných Čiech One Life, prišiel na rad duet so slovenským spevákom Samuelom Tomečkom.
Skladba Shoes sa objaví na albume Samuela Tomečka, ktorý plánuje vydať budúci rok. Autorkou textu je Celeste Buckingham, ktorá sa spolu so Samuelom podieľala aj na tvorbe hudby.

Samo Tomeček odštartoval svoju spevácku kariéru účasťou v speváckej súťaži “Slovensko hľadá superstar v roku 2004, kde sa umiestnil v TOP 10. Po skončení v súťaži začal pripravovať svoj prvý album ”Mladý a drzý”, pod dohľadom skúseného producenta a interpreta Ivana Táslera. Album získal Zlatú platňu za počet predaných kusov. V nasledujúcich rokoch, spolu s kapelou, odohral Samuel množstvo klubových koncertov. Medzi, doteraz najväčší úspech, patrí celoslovenské Roomster Tour, kde si zahral po boku kapiel IMT Smile a Desmod. V roku 2009 vydal Samuel druhý album pod názvom “Ako v nirváne”. Dnes má Samuel na konte vyše 700 odohratých koncertov. V roku 2015 plánuje vydať svoj v poradí tretí album. Malou predzvesťou je jeho singel “Fallen out” a “Legíny”. Popri nahrávaní albumu účinkuje v relácii Milujem Slovensko” v RTVS (2013 / 2014).

Celeste Buckingham je finalistkou druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V roku 2012 vydala svoj debutový album Don't Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. Je porotkyňou slovensko-českej verzie X Factoru. V roku 2013 získala OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Tiež vydala pieseň Gone so svojou mladšou sestrou Carmel Buckinghamovou (15), ktorá si taktiež rozvíja svoju hudobnú kariéru so svojou rockovou skupinou The House United. Celeste momentálne strieda domov na Slovensku a v Nashville, USA.Návrat na obsah