Rock Reunion - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Kapela Rock Reunion sa predstavujeV štúdiu nás navštívila kapela Rock Reunion v zastúpení Miňa a Rada, ktorí prišli predstaviť svoju muziku a porozprávali nám o svojich inšpiráciách a hudobných vzoroch.

Známu banskobystrickú kapelu Rock Reunion tvoria študenti Miňo Kováč (20, BB, gitara a spev), Rado Oravkin (19, BB, gitara), Andy Debnár (18, Badín, bicie) a Dodo Sabov (16, Selce, bass gitara). Kapelu založili v roku 2007 Rado a Miňo a postupným obmieňaním členov sa dospelo k  dnešnej zostave. V súvislosti s ich kapelou sa okrem rocku a popu objavuje aj slovo punk, od ktorého sa však radšej dištancujú. :) (čo je vraj škoda, dodal Miro) Pri hľadaní svojho vlastného štýlu ich inšpirovala hudba ktorú počúvali, ako Green Day, Escape The Fate, Bullet For My Valentine, Sum 41 či Desmod. Vo svojich textoch sa snažia zobraziť a zachytiť všetko čo ich a ľudí okolo nich zasahuje a ovplyvňuje... hľadanie seba samého, láska, priateľstvo, zrada, alebo hoci aj opis prežúrovanej noci. Čo sa týka festivalov, posledné roky hrali takmer na všetkých. V kluboch hrajú pomenej, a keď tak na ich domácej pôde, alebo v hlavných mestách Slovenska, kde majú svojich oddaných fanúšikov.
U nás v rádiu zaznela ich pesnička „Prečo“, v ktorej sa Miňo vyspieval zo svojho prvého sklamania v láske a nakoniec sme si zahrali skladbu „Iná ako iné“, ktorej videoklip bol natočený bez jediného strihu, a ktorý si môžete pozrieť priamo tu na stránke (hore).
Návrat na obsah