Radoslav Rančík - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Rozhovor s bývalým basketbalistom Radoslavom RančíkomBývalý profesionálny basketbalista Radoslav Rančík prišiel v Dobrom ráne s Lukym a Zuzkou porozprávať o I. reprezentačnom basketbalovom plese. Ten bude spojený s vyhlásením ankety basketbalista roka 2018.

Ples sa uskutoční 14. februára 2019 v Hant aréne v Bratislave. Basketbalista Radoslav Rančík rozprával, ako žije so svojou výškou 207 cm a spomenul aj to, že ak chce človek niečo v živote dosiahnuť, musí si veriť a pracovať na sebe.

Radoslav Rančík je bývalý slovenský reprezentant v basketbale. Má 39 rokov a pochádza z Košíc. Rančík hrával na pozícii krídlo/pivot. Osemkrát sa stal najlepším basketbalistom Slovenska. Naposledy toto ocenenie získal v roku 2017. Šesťkrát sa stal šampiónom Českej ligy, štyrikrát víťazom Českého pohára. V roku 2017 sa stal šampiónom Slovenskej basketbalovej ligy. Kariéru basketbalistu začal v klube Istra Pula v Chorvátsku.  Pôsobil aj v talianskom, ukrajinskom, francúzskom a tureckom klube. Od roku 2012 hrával za český celok ČEZ Nymburk a posledné tri sezóny pôsobil v Inter Bratislave. V októbri 2018 ukončil svoju profesionálnu kariéru.Návrat na obsah