Polemic - Radio VIVA

Prejsť na obsah
POLEMIC v štúdiu rádia VivaDnes sa u nás zastavili Bejzo a Petko zo skupiny Polemic a porozprávali nám o spolupráci so skupinou CAMPANA BATUCADA, s ktorými vystúpili na festivale Fun rádio Dohoda vo všetkých piatich mestách. Chalani predstavili zároveň nový videoklip k obľúbenému singlu Tancuj!, ktorý sa počas leta stal jej novým koncertným hitom.

Práve na letných festivaloch chalani nakrúcali video, v ktorom zvečnili tanečné kreácie svojich fanúšikov. Odvahu nechať sa natočiť pred stenou s logom kapely nabrali punkáči, zamilované páry aj matky s deťmi. Autormi námetu videa, ktorý vám na Hudba.sk prinášame v premiére, sú samotní členovia kapely Polemic. Spoločne sa rozhodli, že k veselej a rytmickej novinke Tancuj! sa najlepšie hodí práve takýto klip. Režíroval ho úspešný filmár Marek Mackovič, ktorý video doplnil aj o zábery zo zákulisia festivalových koncertov.

"Klip zobrazuje dve línie. Prvá je o láske k tancu. Ľudia to pri našom provizórnom tancomate, ktorý sme postavili na festivaloch, dokazujú svojou originalitou a špeciálnymi kreáciami. Druhá línia ukazuje, čo zažíva kapela Polemic počas celého leta. Cestovanie, festivaly, slnko, koncertovanie a v neposlednom rade tanec, ktorý je s týmto všetkým spojený," hovorí gitarista a spevák Polemicu Michal "Mickey Mouse" Novácky.

Pestrá zmes ľudí, ktorí sa dopĺňajú
Vo videoklipe účinkujú aj známi moderátori a tanečníci, no hlavnými hviezdami sú bežní ľudia. Ako upozorňujú chalani, nik, kto bol na niektorom z letných festivaloch, kde Polemici účinkovali, si nemôže byť istý, či sa v ňom neuvidí. Je to jednoducho prehliadka fanúšikov, ktorí nesedia doma na zadku a radšej sa v lete zabávajú na živú muziku.

"Hrá v ňom aj Polemic a to najmä v polohe, v ktorej sa cítime najlepšie, na pódiu. Niekoľko záberov zachytáva aj atmosféru zo zákulisia, presuny na koncerty a prípravu na vystúpenie. Hlavnú úlohu však hrali tanečníci z publika, náš zatiaľ najväčší tanečný komparz. Šancu zbadať svoj výkon v klipe teda majú desiatky tanečníkov. Odvahu našli punkáči aj maminky s deťmi, bubeníci z Campana Batucada i moderátori z rádia, a dokonca tiež nafukovací krokodíl, či vychytený šefkuchár. Na prvý pohľad úplne odlišná zmes ľudí, ale v klipe sa navzájom super dopĺňajú," dodáva trúbkar Peter "Petko" Opet.

Návrat na obsah