Peter Bic Project - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Peter Bič Project v štúdiu rádia Viva MetropolDnes sme privítali Peter Biča a Viktóriu Vargovú z košickej kapely Peter Bič Project, ktorí nám predstavili svoju novú pesničku Where Did You Go, ktorá zadala kapele úplne nový smer.

Peter Bič Project založil v roku 2010 líder a gitarista kapely Peter Bič, ktorý svoje sily spojil so speváčkou Dáškou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klávesákom Matúšom Pavlíkom, bubeníkom Jozefom Zimom a Vladom Čekanom, ktorý hrá na basgitaru. Kapela má na svojom konte dva úspešné albumy. Debutové Say it Loud vydali v roku 2012. Album obsahoval úspešný hit Hey Now, ktorý v roku 2013 získal cenu SOZA pre najhranejšiu skladbu. Úspešná pieseň bodovala  aj za hranicami Slovenska. Druhý album Just a Story uzrel svetlo sveta v roku 2015, na sklonku roka s ním skupina absolvovala celoslovenské turné s názvom Just a Tour.

„Where Did You Go je jedna z najemotívnejších skladieb, ktorú som doposiaľ zložil, a ktorú aj Peter Bič Project nahral. Keď som rozmýšľal nad tým ,akým smerom sa máme uberať, vedel som, že to má byť o nás. O tom, čo sme prežili, či zažívame. To sa prejavilo i na motíve pesničky, ktorý vyjadruje intimitu,“ prezradil Peter Bič ako vznikla skladba nabitá citmi.
Zaujímavosťou je, že skladba, v ktorej nástrojovo dominuje klavír, zložil Peťo Bič na akustickej gitare. Hlasom nového singlu sa v tomto prípade stala speváčka Victoria, mužské vokály v piesni naspieval sám Peter Bič.
Finálnu podobu a výmenu dominantného hudobného nástroja má na svedomí práve text, ktorého silu vyzdvihuje najlepšie zvuk klavíra. „Samotné nahrávanie pesničky, keďže je vyjadrením môjho veľkého sklamania, bolo  pre mňa veľmi senzitívne,  snáď si v štúdiu tú slzu v ľavom oku nikto nevšimol :-D,“ odľahčila vážnu tému mladá speváčka.
Peter Bič Project k novej skladbe nakrútila i videoklip, ktorý zachytáva atmosféru bolestnej straty. Obraz, ktorý pre známych Košičanov vytvoril ich rodák Laco Rychtárik, obrovskú emočnú nálož umocňuje.
Pravdou je, že v téme piesne sa zrejme nájde mnoho duší. To si uvedomuje aj Peter Bič Project, preto skladbu venujú všetkým tým, ktorí si v živote prešli sklamaním a chcú im songom dodať veľa síl.

Poodkryl tak i víziu nového albumu, na ktorom skupina pracuje. „Album bude akousi výpoveďou nás všetkých. Bude veľmi emotívny a sugestívny.  Where Did You Go prezrádza, o čom by ten album mal byť a akou atmosférou bude prechádzať.“
Jednou zo skladieb, ktoré budú na albume je aj pesnička Calling You, ktorá vznikla v spolupráci s Dariom G. Má zimnú náladu vďaka zvukovým efektom, nejde však o vianočný song. Skladba opisuje smutné pocity zo straty a výzvu, aby sa tieto pocity zmenili. Rovnako videoklip zachycuje rôzne situácie, pri ktorých ľudia túžia po zmenách smerom k pozitívnym náladám.
„Bola to úžasná spolupráca, pracovali sme skoro trištvrte roka, nahrali sme štyri pesničky a Calling You je náš prvý singel s Dariom, vybrali sme ho po spoločnej úvahe, keď sme si to vypočuli, že toto je asi pieseň, ktorá je nám všetkým asi najbližšia.
„Na Slovensku sa mi veľmi páči, preto sa sem vraciam.“ hovorí Dario. „Zistil som, že slovenskí hudobníci majú veľmi dobrý talent a z viacerých interpretov som si vybral Petra a jeho skupinu, ktorá bola najviac blízka mojej tvorbe a predstave. Túto pieseň som napísal v Anglicku, pôvodná nahrávka bola iba s jednou speváčkou a my sme ju prepracovali na vokály pre speváka a speváčku.“Návrat na obsah