Peter Forest 1 - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Peter Forest predstavil svoju novinku „Slowdive“.Do Vivy k nám prišiel Peter Forest, vychádzajúca hviezda slovenskej pop music. Svoj nový singel Slowdive v spolupráci s talianskymi producentmi sa mu podaril skvelo. Lukáš sa ho pýtal, aké má plány do budúcna a aj sa dozvedel, čo treba robiť, aby ste sa dostali tam kam on.

Meno Peter Forest zrejme väčšine z vás nič nehovorí. Pri jeho civilnom menej Peter Farkašovský si však možno niektorí spomeniete na talentovaného semifinalistu SuperStar spred troch rokov. Jeho vypadnutie pred bránami finále mnohých prekvapilo, no svojím prvým singlom potvrdil, že sa vo svete šoubiznisu nestratí.
Rovnako ako mnoho iných mladých spevákov a speváčok, aj Peter Farkašovský si začal svoju fanúšikovskú základňu budovať prostredníctvom coververzií známych hitov zverejnených na vlastnom Youtube kanáli.
Prvá zverejnená autorská skladba 20-ročného speváka má názov Candlelight. Zverejnil ju v máji spolu s pôsobivým videoklipom, ktorý dokazuje, že to so svojou hudobnou kariérou myslí vážne. Samotná pieseň je porovnateľná so zahraničnou popovou produkciou, Peter Forest okrem bezchybnej angličtiny zaujme aj originálnym zvukom, ktorý nápadito spája elektronické a organické zvuky.
Už úvod piesne s akustickou gitarou a vyzretým spevom naznačuje, že sa objavil spevák, ktorý má šancu osloviť medzinárodné publikum. Čo však singel odlišuje od väčšiny domácej popovej tvorby je práve vyšperkovaná produkcia, v ktorej sa prirodzene prelínajú pasáže postavené na elektronike s hrejivým zvukom gitary. Tú možno počuť nielen v úvode, ale aj v prechode k poslednému refrénu a v závere skladby. Ešte viac by upútalo dlhšie a invenčnejšie sólo, no to sa, žiaľ, v súčasnom mainstreame príliš nenosí. Celkovo má však pesnička zaujímavú výstavbu bez hluchých miest a spevák svoj cieľ priniesť na slovenskú scénu niečo svieže a nové splnil.
My Petrovi držíme palce, a želáme mu, nech sa mu darí so všetkými spoluprácami.

Návrat na obsah