Peter Cmorík - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Peter Cmorík predstavil svoj nový singel „Taká ako ty“ z albumu Životom, časť prvá.Dnes ráno 7.2.2018 nás navštívil v štúdiu Peter Cmorík, aby predstavil svoj nový singel „Taká ako ty“ a prvú časť albumu, na ktorom sa tento singel nachádza.

Peter Cmorík predstavil u nás nový singel s názvom „Taká ako ty“ z albumu Životom, časť prvá. Tento nový album rozdelil na 3 časti po tom, čo sa inšpirovali zahraničím. Predávať by sa zatiaľ mali len po častiach a digitálne, keď však už budú všetky von, tak by sa mala dať kúpiť aj fyzická verzia celého albumu.

Peter Cmorik (22.3.1980) pochádza z Veľkého Krtíša. Vyštudoval hru na klavír na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a od svojich 16 rokov hral a spieval v rôznych rockových kapelách.
V apríli 2006 sa stal víťazom súťaže SHS II a vydal debutový album Nádherný deň, ktorý okamžite získal platinovú platňu a neskôr získal aj cenu Aurel za najlepší zvukový záznam. Pieseň Dážď bola ocenená aj združením SOZA ako najhranejšia skladba roku 2006.
Ešte v tom istom roku Cmoro získal v súťaži popularity Slávik prvé miesto, stal sa objavom roka 2006 a jeho prvý singel Dážď sa stal Hitom roka. Nasledujúci rok rovnaký úspech dosiahla jeho pieseň Nemusíš sa báť. Obhájil tiež prvenstvo v kategórii spevák a druhý raz sa stal zlatým slávikom.
Rok 2007 mu tiež priniesol účinkovanie v úspešnom muzikáli Traja mušketieri a nahratie druhého albumu Žijem ako viem.
V októbri 2009 vydal svoj tretí štúdiový album Jedno si želám.
Prvenstvo medzi slovenskými spevákmi a označenie ZLATÝ SLÁVIK si Peter udržal aj po ďalšie dva roky, kedy rovnako zvíťazil v ankete popularity Slávik. Pravidelne sa tiež umiestňuje na peknom druhom mieste v diváckej ankete Osobnosť televíznej obrazovky OTO. V roku
2013 sa stal vraj historicky posledným Zlatým Slávikom. Vianočná pieseň Len tento deň, ktorú naspieval s herečkou a speváčkou Mirkou Partlovou úspešne rotuje v rádiách. V roku 2013 vydal svoj štvrtý album s názvom "o tebe…" so singlami Kam som rozum dal, Premýšľam nad tebou, Každá minúta a Ako láva v marci 2014 vyráža na tour po 11 mestách na Slovensku.
Návrat na obsah