Paraguaj a Kolumbia - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Cestami necestami #35 - Paraguaj a Kolumbia

Káva, dva oceány, salsa, ľadovce a Pablo Escobar, alebo krajina, v ktorej vzniklo prvé mesto kolonizátorov (Asuncion) a armáda bola pred stáročiami taká silná, že odolala vojne, pri ktorej sa proti nej spojili Brazília, Argentína i Uruguaj? Kam by ste sa radšej vybrali? Kolumbia alebo Paraguaj?

19:05 Viera Valentová - Neznámy a fascinujúci Paraguaj
Paraguaj je málokedy súčasťou cestovateľského itineráru batôžkára túlajúceho sa Južnou Amerikou. A práve kvôli tomu sme sa rozhodli túto údajne nezaujímavú krajinu preskúmať. Výsledok predčil očakávania, Paraguaj je naozaj pozoruhodný štát, ktorému síce chýbajú pamätihodnosti svetového formátu, ale nič to nemení na fakte, že sa tam oplatí ísť pozrieť.

20:05 prestávka

20:15 Peter Dvorák - Naprieč Kolumbiou
O Kolumbii som počul od viacerých ľudí iba slová chvály. Rozhodol som sa teda zistiť, či je Kolumbia naozaj taká skvelá ako sa o nej hovorí. Po jej precestovaní môžem potvrdiť, že sa jedná o jednu z najrôznorodejších a najkrajších krajín sveta. Vo svojej prezentácii Vám ukážem jednu z najkrajších túr v severnej časti Ánd, okúpeme sa v Tichom oceáne aj Karibiku, navštívime kávové plantáže a zavítame do mesta Pabla Escobara.

Návrat na obsah