O.B.D - Radio VIVA

Prejsť na obsah
O.B.D. v štúdiu Viva MetropolDnes sme si pokecali o krste nového albumu skupiny O.B.D. Stereo, ktorý pokrstia 27. októbra na koncerte v bratislavskom Nu Spirit Clube. Krstnou mamou bude česká speváčka Lenka Dusilová, špeciálnym hosťom Edgar.

Skupina O.B.D. vznikla v roku 1993. O rok na to súťažila v Marlboro Rock-In a umiestnila sa na treťom mieste. Hneď po súťaži chalani v PKO podpísali zmluvu s Universal Music Group na tri platne. V roku 1995 získali O.B.D. v rámci udeľovania ocenení Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby, ktoré boli v tom čase považované za slovenské Grammy, cenu za najlepšiu pieseň Komáre a cenu Objav roka. Na konte majú aj cenu za najhranejšiu pieseň v slovenských rádiách. Ich najväčšími hitmi sú Komáre, Biely strom, Džadžuli Dža, Zmoknutý vták či Slnečný deň.

Kapela má na konte albumy O.B.D. (1995), O.B.D. zdraví (1996), Chupacabras (1998) a 7 a pol (2006). V súčasnosti funguje v pôvodnom zložení: Martin Valihora (bicie), Roman Galvánek (spev), Bronislav Dobrota (gitara) a Richard Šimurka (dychy). Na albume Stereo sa podieľali ako hostia aj Silvo Sališ, Juraj Majer, Marek Žilinec, Oliver Ďurčo a Marian Jaslovský. Fanúšikovia budú na novinke počuť aj krásne posledné tóny trumpetistu Martina Ďurdinu, ktorý tragicky zahynul.

Návrat na obsah