Nocadeň - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Rasťo si s Mirom zaspomínal a zhrnul dvadsať rokov fungovania kapely v rovnakej zostave.V štúdiu sme mali na návšteve košickú skupinu Nocadeň, a tak sme rovno vyspovedali ich frontmana Rasťa Kopinu.

V roku 1997 sa bratia Rasťo (spev) a Robo (gitara) Kopinovci po návrate z londýnskeho koncertu U2 rozhodli založiť vlastnú kapelu. Ku skupine sa pripojili Boris Mihálik (basgitara) a Peter Gufrovič (bicie). Oficiálny dátum vzniku skupiny je 25. december 1997, teda deň keď sa jej členovia zišli na prvej spoločnej skúške.
Koncom marca 2017 sa do éteru dostala novinka „Čítaš mi z pier”, ktorá predznamenáva výberový album, ktorý mapuje 20-ročnú históriu kapely. V pesničke sa objavuje aj ženský vokál Liny Mayer. V rebríčku hranosti IFPI dosiahla táto skladba siedme miesto, čo je jedno z najlepších umiestnení v histórii kapely.
Rasťo si s Mirom zaspomínal a zhrnul dvadsať rokov fungovania kapely, či to, že dvadsať rokov fungujú stále v rovnakej zostave. Rozdiel od počiatkov vidí Rasťo napríklad aj v tvorení piesní. V každom prípade si skupina podľa slov jej speváka si už 20 rokov žije svoj sen.
14. a 19. októbra mali chalani z Nocadeň koncerty v Košiciach a Bratislave, ktoré boli natrieskané ľuďmi v čiernych tričkách, ktoré sú poznávacím znamením fanúšikov.
Na záver chalani vyslovili prianie, že by chceli na scéne pôsobiť čo najdlhšie a byť takou stálicou na slovenskej scéne. My im držíme palce a veríme, že to naozaj potiahnu, čo najdlhšie.

Návrat na obsah