No Name - Igor Timko - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Igor Timko nám porozprával o spolupráci skupiny s Karlom Gottom na skladbe „Kto dokáže“Spevák z košickej kapely No Name - Igor Timko, zasadol pred náš mikrofón a porozprával nám o tvorbe i súkromí.

Igor Timko je spevák košickej kapely No Name. Hovoril nám aj o spolupráci skupiny s Karlom Gottom. Prezradil nám aj to kde budú nasledovne koncertovať.  Spomenul tiež, že kapela má pred sebou otázku či robiť ešte celé albumy. Ako si získala kapela českého majstra v speve ale aj vzniku piesne Ty a tvoja sestra...

Karel Gott a skupina No Name čakali dlhé tri roky, kým si splnili spoločný sľub, no poňali ho o to veľkolepejšie. Ich duet s názvom Kto dokáže vychádza hneď v troch verziách - v klasickej, šansónovej a inštrumentálnej. Skladba s orchestrálnym aranžmánom je poctou všetkým tvorivým ľuďom, ktorí dokážu "výzvu zovrieť v päste a ľuďom nádej dať".
Autorom pesničky, ktorá pôvodne vznikla pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku, je Igor Timko. "Asi tak tri roky dozadu sme si sľúbili, že ak vznikne pieseň hodná spojenia Karel Gott a No Name, že to dáme dokopy. S klávesákom Zolim sme sa zhodli na tom, že pieseň „Kto dokáže“ zafunguje dokonale. Tak sme si zavolali, maestro nás pozval k sebe domov a pustili sme mu pieseň. Po vypočutí povedal, že v nej chce spievať. Krajšiu reakciu sme si nemohli želať," hovorí líder skupiny No Name.
Návrat na obsah