Milan Markovič - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Milan Markovič vás pozýva na kabaret s názvom „Niekto príde“.V štúdiu sme privítali Milana Markoviča. V rámci Dolce Viva si s Mirom zaspomínali na časy minulé, zhodnotili súčasnú kultúrno-spoločenskú situáciu a pozvali vás na kabaretné predstavenie Niekto príde.

Milan Markovič, humorista, satirik, glosátor, scenárista, herec, moderátor, kabaretiér, či učiteľ. Pri jeho mene môžete naozaj nájsť mnoho povolaní, ktorými si počas svojej kariéry prešiel. Pre väčšinu ľudí je známy z Radošinského naivného divadla, z rozhlasu, či televízie. V súčasnosti sa venuje najmä svojim kabaretom.
U nás v štúdiu si zaspomínal aj na svoje krátke pôsobenie za učiteľskou katedrou. Ako však tvrdí, necítil sa v tejto práci doma, lebo on je človek činorodý a pohyblivý a nie celkom dokáže zniesť, že mu nejaký zvonček na chodbe určuje, kedy a kde má byť.
Po ďalších spomienkach na pôsobenie v rozhlase a televízii sme sa preniesli k súčasnej tvorbe. Predstavenie Na plnú Hu(d)bu, je kočovným predstavením, a spolupracuje na ňom s dvojicou hudobníkov Peter Niňaj a Róbert Puškár (Páni Bratia). Okrem toho, sa už niekoľko rokov môžu diváci raz do mesiaca v kaviarni Hotela Devín, tešiť na kabaret s názvom Niekto príde, na ktorom rovnako spolupracuje s dvojicou Páni Bratia.
Nebol by to však rozhovor s Milanom Markovičom, keby sa aspoň na chvíľu nepristavili pri téme politiky. Pána Markoviča trochu mrzí, že sa v dnešnej dobe akosi nikto nechce venovať, a politika sa stáva v spoločnosti skôr tabuizovanou témou.
Návrat na obsah