Martin Valihora - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Martin Valihora v štúdiu Viva MetropolVčera v popoludňajšom vysielaní Miro predstavil Martina Valihoru, bubeníka a perkusionistu, ktorý vám porozprával o jarnej edícii ONE DAY JAZZ Festivalu, opäť prinášajúcom na Slovensko to najlepšie zo svetovej jazzovej scény.

Martin Valihora - One Day Jazz festival
Návštevníci sa môžu tešiť na unikátne koncerty, aké ešte v našich končinách nemali možnosť počuť. Jarnú edíciu ONE DAY JAZZ Festivalu odštartuje otvárací koncert Pata Methenyho s Antoniom Sanchezom, Lindou Oh a Gwilymom Simcockom už 12. mája 2017 v bratislavskom Istropolise so začiatkom o 19.00. Tento priestor ponúka možnosť vychutnať si Pata Methenyho autenticky v bezprostrednej blízkosti a v kontakte s publikom. Pat Metheny sa už slovenskému publiku v minulosti predstavil, no tentoraz príde po prvý raz aj s kapelou.
V rámci programu tohtoročného ONE DAY JAZZ FESTIVALU zavíta na Slovensko newyorská formácia Donny McCaslin Group.Kapela odohrá na Slovensku dva koncerty. Tie sú o to vzácnejšie, že zoskupenie priletí z New Yorku do Európy priamo na pozvanie Martina Valihoru iba pri príležitosti One Day Jazz Festivalu. V kapele účinkujú štyri výrazné osobnosti súčasnej newyorskej i medzinárodnej scény. Kapela na Slovensku zrealizuje aj workshop, v rámci ktorého sa s ňou budú môcť v diskusii stretnúť študenti, hudobníci a priaznivci tohto žánru.
V júni bude festival pokračovať na Bratislavskom hrade a potom sa presunie do Žiliny, Košíc a Banskej Štiavnice. Lahôdkou bude vystúpenie Kurta Ellinga so Slovenskou filharmóniou pod dirigentskou taktovkou Oskara Rózsu. Ale aj koncert jedného z najžiadanejších bubeníkov svetovej jazzovej scény Erica Harlanda, alebo ďalšej americkej gitarovej hviezdy Kurta Rosenwinkela s jeho brazílskym projektom, či arménsko-taliansko-slovenského tria skvelých muzikantov Vardana Ovsepiana, Daniela Camardu a Martina Valihoru. Z domácej scény vystúpi Matúš Jakabčic a jeho CZ-SK Big band. Jarný ONE DAY JAZZ Festival chce propagovať myšlienky humanizmu a tolerancie a odkázať, že ak dokáže spájať hudba, mohlo by sa to preniesť do celej spoločnosti.

Návrat na obsah