Martin Kráľ a Veronika Strapková - Radio VIVA

Prejsť na obsah
M. Kráľ a speváčka V. Strapková predstavili manifest detskej sily onkologických pacientov.V popoludňajšej šou u Binďa boli detský anjeli-skladateľ Martin Kráľ a speváčka Veronika Strapková. Predstavili nám manifest detskej sily onkologických pacientov.

Nezlomnosť, chuť bojovať a sila viery je prvá vlna emócií, ktorá vznikne po prehraní songu s názvom Nesmrteľná. Hnací motor pre skladbu je stopa reálneho života Martina, ktorou bola veľká bojovníčka-jeho teta. Následne Kráľovi prišla “božia inšpirácia”, a do cesty mu priviedla osobnosť, veľkolepú speváčku Strapkovú, ktorú stretol podobný osud. Veronika nás svojím textom vniesla do útržku života detičiek z onkologického oddelenia. Majú veľa prekážok, dni kedy to už ďalej nejde, ale v prvom rade na vzdory všetkého sú nezlomní. Hľadajú cestu a to ich robí nesmrteľnými. Žijú naplno aj keď nevedia, koľko času majú. Veronika skladbe dodala presne to veľké TO, zmysel a Martin svojím doprovodom na klavír dodal  dramatickosť momentu. Jednoducho, silné gesto pre všetkých, čo sú tam vonku spolu s emotívnym  odkazom, že nie sú sami! Videoklip je ukončený  číslom účtu pre priamu podporu deťom na oddelení.

V popoludňajšej šou dal Binďo Veronike a Martinovi  klasický kvíz na tému: Fakty, ktoré nepotrebujete vedieť. Dozviete sa  funny vecičky, ktoré pravdepodobne nevyužijete, ale človek nikdy nevie, možno raz budete robiť rozhovor a zistíte. Keď ste nestihli rozhovor, nevadí , môžete si ho vypočuť priamo tu.

Autor: Nina Krulišová
Návrat na obsah