Lukáš Adamec - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Lukáš Adamec predstavil nový singel a video klip „Dýchaj“.Dnes nás navštívil slovenský spevák a hudobník Lukáš Adamec, ktorým nám predstavil svoju novinku „Dýchaj“ a ujal sa aj úlohy správara v spievanej podobe. :)

Slovenský spevák a hudobník. V roku 2011 vyhral druhý ročník mimoriadne populárnej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar. O päť rokov neskôr triumfoval v zábavno-hudobnej šou Tvoja tvár znie povedome.
V súčasnosti pôsobí na Novej scéne v muzikály IAGO, pod režijným vedením skvelého Janka Ledeckého. Okrem svojho sólového projektu, sa angažuje aj ako headliner známej slovenskej rockovej kapely HORSKA CHATA.  Do tohto projektu bol v roku 2016 prizvaný ako spevák.

Autorom videoklipu k piesni Dýchaj je režisér Michal Kunes Kováč, ktorý má na konte i úspech minuloročného letného hitu Horúca láska. Ústrednou témou piesne i videoklipu  je sila priateľstva, ktorá dokázala prekonať tak závažný problém, akým je bezpochyby anorexia.
„Pieseň Dýchaj vo mne hneď od prvého počutia zanechala zmiešané pocity najmä kvôli zaujímavému prevedeniu. Na prvý dojem máte pocit, že ide o veselú pesničku, ale v texte, v jeho hĺbke sa skrýva omnoho viac. Nejde len o dievčence, ktoré to preháňajú s diétou, ale o skutočné priateľstvo. O to, aby sme boli k ostatným a najmä k sebe úprimní,“ prezradil svoje pocity zo skladby uznávaný režisér.
Video sa natáčalo v Prahe a vzniklo za jeden deň.  Je rozdelené na dve sekcie.  Prvá časť  videa sa odohráva v Braníckom divadle, kde je všetko hrané a vymyslené.  „Dej je obrazom sebaklamu  a vytvárania svojej  vlastnej reality. Presne tak, ako sa to deje pri anorexii, kde tiež nevnímame svoj reálny odraz v zrkadle,“ vysvetľuje Lukáš Adamec, ktorý vo videoklipe zohral úlohu rozprávača.

Druhá sekcia je úprimná, odohráva sa  na skutočných miestach. V klipe sa predstavila neherečka, ktorá trpí anorexiou v štádiu liečby.
„ Slečna, ktorá sa podujala s nami poukázať na problémy mnohých nie len dám, je skutočná bojovníčka. Našla silu bojovať so svojim problémom uvedomuje si skutočnosť, preto si tento klip skutočne vážim. Podľa jej slov sú scény vo videoklipe naozaj autentické.  Človek v zrkadle nevidí seba a pomôžu až skutoční priatelia,” opisuje Adamec silné posolstvo, ktoré v sebe skrýva novinka.


Návrat na obsah