Koncert pre Mičurin - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Koncert pre Mičurin (Para, Bad Karma Boy)

Dve bratislavské kapely, PARA - Brutalna Zostava a Bad Karma Boy sa rozhodli podporiť svojim koncertom verejný záujem - postupné oživovanie jedinečného areálu národnej kultúrnej pamiatky Mičurin - Ekoiuventa a jeho celoročné sprístupnenie pre verejnosť, aby sa tak naplno využil jeho obrovský potenciál pre zmysluplné aktivity zamerané na všetky vekové kategórie.

Výnimočný areál Mičurin - Ekoiuventa je obom kapelám veľmi blízky - ich členovia sú z neďalekého okolia, niektorí majú aj živé spomienky na mičurinské nielen pestovateľské krúžky z detstva.
Kapela Bad Karma Boy dokonca na Kúpalisko Ekoiuventa odohrala jeden z prvých koncertov v rámci projektu Hudba mesta.
Priestor areálu Mičurin - Ekoiuventa je jedinečný svojou polohou v Staré Mesto - srdce Bratislavy, na samom vrchu hradného kopca a poskytuje krásny výhľad na Bratislava - hlavné mesto SR. Jeho súčasťou je okrem letného Kúpalisko Ekoiuventa a hlavnej budovy (Dom mládeže) aj amfiteáter, kde sa koncert uskutoční pod holým nebom. Areál bol v roku 2016 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku SR (https://www.archinfo.sk/diskusia/areal-ekoiuventy-vyhlasili-za-narodnu-kulturnu-pamiatku.html).
Jedinečná atmosféra koncertu pod hviezdami, nad Bratislavou a so skvelou hudbou. K tomu podpora dobrej veci. Jednoducho príjemné s užitočným. Čo viac si v teplý letný večer priať?!

Svojou účasťou tiež vyjadríte aktívny záujem širokej verejnosti o tento výnimočný areál a podporíte snaženie nadšených ľudí z radov aktívnych občanov i štátnych zamestnancov, ktorí dlhodobo usilujú o jeho oživenie a plnohodnotné fungovanie pre návštevníkov všetkých generácii.

Bad Karma Boy
Podľa mienkotvorného slovenského časopisu .týždeň pri nich stráca význam recenzentská skratka „na slovenské pomery“. V roku 2017 totiž Bad Karma Boy nahrali svetový album Prekrásny nový svet, ktorý vyšiel na značke Slnko Records. K producentskej spolupráci si prizvali Pištu Kráľoviča (nvmeri, FVLCRVM), objavili spevácky a skladateľský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku pridali viac elektroniky. Ich hudba teraz trochu spomaľuje, texty pôsobia hĺbavejšie a kapela synergickejšie, ako kedykoľvek predtým.

PARA - Brutalna Zostava
Bratislavskú skupinu PARA netreba asi nikomu predstavovať. Po úspešnom turné PEKNÉ MIESTA, kde kapela pokrstila svoj nový album NAŠOU KRAJINOU, príde s radosťou podporiť verejný záujem - obnovu a oživenie Mičurinu - Ekoiuventy, a odohrá ako skladby z nového albumu, tak aj nikdy nestarnúce hity.

Návrat na obsah