Juraj Droba - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Juraj Droba. Prišiel predstaviť svoj program, ktorý je jedinečný na úrovni samosprávnych krajov.V piatok sa u nás v rádiu zastavil predseda BSK, Juraj Droba. Prišiel predstaviť svoj program, ktorý je jedinečný na úrovni samosprávnych krajov.

S Evou sa porozprávali o niektorých bodoch tohto programu. Napríklad prebrali dopravu, ktorá je v kraji naozaj problémom. Ďalej sa dostali k duálnemu vzdelávaniu na stredných školách, či cestovnému ruchu.

„Ak by som mal jednou vetou vystihnúť, v akom stave sa Bratislavský samosprávny kraj nachádza, povedal by som, že ide výrazne pod svoje možnosti. Sme jeden z najbohatších regiónov v Európskej únii a napriek tomu to ľudia necítia. Doprava má ďaleko od úrovne 21. storočia – chýba zmysluplná integrovaná doprava, kvalitné cesty, koľajová doprava. Výsledkom sú dennodenné zápchy bez akejkoľvek alternatívy. Riadenie kraja je priemerné, obyvatelia nemajú pocit, že župa má pre nich zmysel. Bratislavskému kraju chýba skutočná vízia moderného európskeho regiónu, absentuje odvaha robiť veľké veci. Politika v našom kraji bola iba „kúriť a svietiť“. S odvahou a odhodlaním pre inovácie máme na viac.
Ako kandidát pravicovej koalície na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja nebudem stavať v programe vzdušné zámky. S ohľadom na obmedzené župné zdroje a najmä reálne župné právomoci sa budem starať o to, aby župa rozvíjala čo najlepšie tie oblasti, ktoré jej zveril zákon. Zároveň však budem odhodlaný presadzovať, aby župa dala občanom viac.
Spoluprácu medzi župou, magistrátom, mestskými časťami a obcami na území Bratislavského kraja považujem za nevyhnutnú. Z pohľadu župy preto vieme urobiť ešte viac aktívnym vyhľadávaním príležitostí pre spoluprácu. Som si istý, že ak sa budeme navzájom počúvať a rešpektovať, vzídu z toho inšpiratívne nápady a riešenia. V manažérskej praxi som vždy staval na schopnosti stmeliť ľudí s rôznorodými názormi a záujmami do funkčného tímu. Presne takto budem postupovať ako župan.“


Návrat na obsah