Juraj Droba - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba, bol u nás v štúdiu.Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba, bol u nás v štúdiu a so Zbyňom sa rozprávali aj o kompetenciách župana.

Aktuálne ešte stále poslanec NR SR, Juraj Droba, sa stal po sobotňajších voľbách predsedom BSK. Má pocit, že v pojmoch a kompetenciách orgánov regionálnej politiky majú ľudia stále trochu zmätok. To má za následok, že ľudia zahŕňajú úrad BSK sťažnosťami, ktoré však nie sú v kompetencii BSK, ale mesta a naopak.
O miesto župana sa rozhodol zabojovať už po parlamentných voľbách v roku 2016. Už v apríli začal so svojou kampaňou, ktorá nabrala na obrátkach v auguste. Najviac mu na tejto kampani prekážal nedostatok spánku a voľného času, ktorý by mohol venovať synovi.
Na záver sme sa vrátili k predvolebnému sľubu Juraja Drobu, a síce, či sa vzdá svojho poslaneckého mandátu v NR SR. Na to reagoval, že na najbližšej schôdzi zloží svoj mandát a nebude sedieť na dvoch stoličkách, pretože je presvedčený, že nie je možné vykonávať obe funkcie naraz plnohodnotne.


Návrat na obsah