Lungle Label - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Jungle Label v štúdiu rádia VivaSkupinu Jungle Label, ktorá k nám pricestovala až z ďalekých Košíc tvorí speváčka Katarína Demská so „svojimi“ siedmimi chlapmi.

Jungle Label sa pri svojej tvorbe často inšpirujú Jamesom Brownom a Brunom Marsom, ale v ich pesničkách nájdeme i vplyvy Earth či Wind and Fire. Okrem vlastnej tvorby produkujú aj cover verzie tých najlepších funkových kapiel.

V roku 2015 vyhrali Jungle Label s pesničkou Len ty a ja celoslovenskú autorskú pesničkovú súťaž Košický zlatý poklad. Honorár z výhry „investovali“ do rozvoja kapely. Formou takmer šesťminútového funky mixu vzdali poctu viacerým interpretom a kapelám, napríklad J.A.R, Monkey Business, Chiki Liki Tu-a, ako aj Igorovi Kmeťovi, Dare Rolins i legende Šanovi Sássihmu. K ich najväčším hitom patria piesne Pýtaj sa ma, One Day či Dancefloor. Koncom minulého roka nahrali svoju prvú autorskú vianočnú skladbu s názvom Christmas.
Kapela pravidelne hráva na rôznych festivaloch, jarmokoch a koncertoch po celom Slovensku. Momentálne má „rozpracovanú“ aj Českú republiku, Poľsko a Chorvátsko. Jungle Label boli predskokanmi na turné úspešnej košickej skupiny Peter Bič Project aj britskej legendy Shakatak. V roku 2016 sa zúčastnili na finále poľského International Song festivale Carpathia v Rzeszowe.

Svoj druhý album pokrstia 4. apríla v Kulturparku. Krstným otcom až z ďalekej Floridy bude Fred Weasley, známy americký džezový a funkový trombónista, ktorý je považovaný za guru funkovej muziky. Dokonca hrával aj v kapele „otca funku“, fenomenálneho Jamesa Browna.

Skupina vystupovala pod terajším názvom Jungle Label už v rokoch 2006 – 2009. V roku 2013 v nej začala spievať Danka Štarková, a tak sa premenovala na Danka Stark band, neskôr na Stark band. Od 2014 má novú speváčku Katarínu Demskú a vrátila sa k názvu Jungle Label. Okrem Katky kapelu tvoria Juraj Kováč (gitara), Peter Telepčák ml. (klávesy), Lukáš Korchňak (bicie), Peter Kočiš (basgitara), Tomáš Javnický (tenor saxofón), Ivan Kopeček (trombón) a František Babčák (trúbka).

Návrat na obsah