Igor Kmeťo st - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Dominika Mirgová a ADiss predstavili novú skladbu s názvom „Noc patrí nám“.Pred Vianocami naše štúdio navštívil Igor Kmeťo starší.  Momentálne pripravuje nový album, ktorý bude zameraný na starý štýl kapely Kmeťoband. Čo bola jeho posledná smska či fotka v mobile, a aký najväčší trapas sa mu stal? To všetko zistil Binďo.

V rádiu Viva Igor Kmeťo predstavil aj pieseň Láska, na ktorej spolupracoval so svojou neterou Denisou Kmeťovou a v klipe si zahrala aj slovenská herečka Zuzana Haasová.

Začiatkom sedemdesiatych rokov založili bratia Kmeťovci skupinu BRATIA. Vychádzali pritom z rodinnej tradície, keďže ich otec dlhé roky hrával v dychovke a starý otec bol tiež známy "vychytený"  
muzikant. Čiže nie je žiadnym prekvapením, že štyria bratia sa vydali na muzikantskú dráhu. Od roku 1999 sa skupina otca a syna volá Kmeťoband. V terajšej zostave skupina hrá od roku 2000. Hlavnými zakladateľmi tejto skupiny sú IGOR KMEŤO starší a IGOR KMEŤO mladší.  
IGOR KMEŤO starší robí skupine manažéra. IGOR KMEŤO mladší hrá na syntetizátor, saxofón a robí hudobné aranžmány. Skupina má vo svojom repertoári okolo 250 titulov naživo nahraných skladieb z obdobia 40-tych rokov až po rok 2002.
Návrat na obsah