Horkýže Slíže - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Horkýže Slíže prišli porozprávať o novom albume „Pustite Karola“.V pondelok, 4. decembra boli u nás v štúdiu Horkýže Slíže. Prišli nám čo-to povedať o novom albume a o pripravovanom slovenskom turné.

V roku 1992 vzniká skupina Horkýže Slíže. Založil ju Peter Hrivňák – Kuko (spev, basgitara) s Máriom Sabom – Sabotérom (gitara) a s Martinom Košovanom – Košom (bicie). V tom čase bol Kuko na vojenskej zákl. službe prevelený z Čiech do Nitry kvôli rozdeleniu Československej federácie. Byť na vojne v svojom rodnom meste, to ako by ste na vojne ani neboli, a tak Horkýže Slíže mohli začať svoju kariéru. Skúšobňu mali, majú a budú mať na nitrianskom kúpalisku.
V roku 1995 Horkýže Slíže priberú do kapely druhého gitaristu, Jura Štefánika, s ktorým v marci odohrajú jeho prvý koncert, a to v nitrianskej Vrštati. Koncert je spojený s krstom Prvého slížu. Krstným otcom sú Karpatské Chrbáty, v klube je vyše 300 ľudí, plno ďalších stojí vonku. Skladby z Prvého slížu úspešne bodujú v hitparádach nitrianskych rádií, koncertov pribúda. Do hry úplne vstupuje Julo Viršík, ktorý autom prechádza Nitrou a v regionálnom rádiu si vypočuje skladbu Maštaľ. Nakontaktuje sa na Horkýže Slíže, pozýva ich na festival Letné srdce do Levíc a zapojí ich do televíznej súťaže vo VTV s názvom „Ebony uvádza“ tak, že ich odporučí majiteľovi štúdia Ebony Martinovi Karvašovi. Tam nahrávajú pesničku „Stretol veselý…“, robia na ňu jednoduchý klip a, čo čert nechce, Horkýže Slíže sú prvýkrát pred kamerou.
U nás sa venovali aj tomu, že ich rádia nie veľmi radi hrávajú kvôli ich textom, ale sú za to vraj aj radi, lebo majú napriek tomu úspech medzi ľuďmi. Slíže však predstavili aj slovenskú časť turné k ich ostatnému albumu Pustite Karola. Tá by mala začať v marci budúceho roka.

Návrat na obsah