Gladiátor - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Skupina Gladiátor prišla predstaviť album s názvom Ďeň, čo mal prísť.Dnešné poobedie na Vive sme odštartovali so skupinou Gladiátor. Binďo rozhovor obohatí aj zaujímavou mini úlohou pre chlapcov.

Od roku 1991 pôsobí nitrianska kapela Gladiátor. Stali prvou slovenskou kapelou, ktorá mala vidoklip s názvom Profitable Losses na hudobnej stanici MTV. Od 1994 prišla pre skupinu reforma štýlu. Z trash metalu prešli na rockový štýl s melódiami  z grunge scény. Album Dogstime priniesol nomináciu na ceny GRAND PRIX, čo predstavuje slovenskú obdobu Grammy, kde sa podarili nomínacie až v 5-tich kategóriách.  
Legendárne prvá gladiátorská pesnička spievaná v slovenčine bola SLOVENSKÁ, ktorá zbudila obromný úspech. Takýto výrazný úspech prirodzene viedlo k myšlienke, že začali pomýšľať o albume, ktorý bude celý v slovenčine aj to tak bolo. Prvý album niesol názov VIEM, KDE BOH SPÍ. Rok 2003 bol pre GLADIATOR relaxačný.Jeden z členov-MIKO nahral svoj 1.sólový album-DYNAMAX. Turné s názvom A.M.E.N. tour hráva kapela s veľkým úspechom počas celého roka 2008. Následkom toho sa GLADIATOR rozhodne zaznamenať skvelú atmosféru na svojom prvom DVD v kariére, ktorý bol vydaný na jeseň 2008 pod názvom GLADIATOR LIVE. Na nový album HLAVU MAJ HORE si GLADIATOR prizvali hosťa a to bola Dara Rolins. V ankete Slávik získava kapela GLADIATOR v kategórii skupina 3. miesto. Rok 2011 je rokom výročia, kapela GLADIATOR oslávila svoje 20. narodeniny a vydala kompiláciu  hitov 20 rokov.
Do popoludňajšej šou  nám skupina Gladiátor prišla predstaviť  album s názvom ĎEŇ, ČO MAL PRÍSŤ. Posledný singel, teda ktorý patrí k najnovším je KEĎ SOM BOL S ŇOU. Príde na rad aj zábavná vsuvka, ktorou bude Binďova "mini" úloha, ktorá spočíva v tom, že chlapci majú povedať informácie o poslednom telefonáte, poslednej fotke a poslednej smske. Čo to teda nakoniec bude ?

Návrat na obsah