Farebné festivaly masiek a krojov - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Farebné festivaly masiek a krojov

Farebné festivaly masiek a krojov sú tradičné a kultúrne udalosti známe po celom svete, z ktorých farebné momenty sú zväčšené na unikátnych fotografiách. Festivaly autor výstavy Michal Hertlík navštívil osobne, a prostredníctvom svojich fotografií priblíži presne to, čo videl a zažil naživo za prítomnosti temperamentnej a burácajúcej atmosféry.

Budete mať možnosť vidieť tradičné kultúrne festivaly SURVA z BULHARSKA a FESTIVAL DE LA MEJORANA z PANAMY plné masiek a kostýmov, ale takisto aj svetoznámy BENÁTSKY KARNEVAL.
Nenechajte si ujsť túto šancu a príďte si pozrieť predstavenie dúhových farieb priamo na vlastné oči.

Michal Hertlík
Cestovateľ, fotograf, dobrodruh, zberateľ, španielčinár. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu, takže ho zaujíma dianie vo svete, geopolitika, história a geografia. Jeho najväčšou vášňou je cestovanie, behanie po svete, objavovanie nových krajín a ich kultúr, rozprávanie sa s miestnymi ľuďmi, skúmanie ich zvykov a tradícií. Aj vďaka veľkým znalostiam španielskeho jazyka sa najviac cíti doma práve v Latinskej Amerike. Miluje všetko latino – krajiny, hudba, tanec, jedlo, ľudia, jazyk. Píše veľa cestovateľských článkov a reportáží pre slovenské aj české magazíny, prezentuje krajiny na cestovateľských podujatiach a organizuje vlastné fotografické výstavy. Zaujímavosťou je, že okrem zbierania bežných vecí ako známky, pohľadnice, mince, či bankovky, zháňa po celom svete tradičné masky typické pre kultúru danej krajiny, z ktorých má doma na stenách už pozoruhodnú zbierku.

Návrat na obsah