Dušan Antalík - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Dušan Antalík predstavuje svoj album Fikcia.Gitarista, zakladateľ a kapelník skupiny Team. Po novom nielen autor hudby, ale aj textu, Dušan Antalík nám prišiel do rádia predstaviť svoj sólový album Fikcia.

Dušan Antalík po viac ako dvadsiatich rokoch, kedy vyšiel jeho debutový sólový album s názvom 911, prišiel v júni tohto roku s novým sólovým albumom Fikcia. Ten mapuje súčasné obdobie a vývoj tohto hudobníka.
Nám v štúdiu povedal, že jeho hlavným projektom je aj naďalej Team, ktorý mu zaberá dosť času, a tak sa nemôžeme čudovať, že jeho druhý sólový album vychádza s takým oneskorením.
Na tomto albume pracoval v plnom rozsahu sám. Po prvý krát tak svoj album aj otextoval. Istým dôvodom vraj bolo aj to, že mu chýba u mladých autorov „typické slovenské frázovanie“.
Tento album nahrával vo svojom, domácom, štúdiu, ale zaspomínal si aj na nahrávania s kapelou Team. Najmä na ich prvé nahrávania na vinylové platne.
Zaujímavosťou tohto albumu je, že je k dispozícii zadarmo na stiahnutie v digitálnej forme na viacerých portáloch.
Na koncert s pesničkami z tohto albumu si však budete musieť ešte počkať. Dušan takéto predstavenie vidí možno na jar, v máji. No v roku 2019 už plánujú turné s Team-om, na ktorom sa možno dočkáte aj nejakej skladby z Fikcie.Návrat na obsah