Dobrý trh na Panenskej! - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Dobrý trh na Panenskej!

Čerstvá zelenina, poctivé domáce produkty, slovenský design, skvelé jedlo, program pre deti , nečakané zážitky.
Dobrý trh na Panenskej je oslava dobrých susedstiev a silných susedských komunít. Tešiť sa môžete na otvorené dvory, koncerty, workshopy a diskusie o mestách, komunálnej politike. Rezonovať bude aj nový Manuál verejných priestorov, o ktorý sa zaslúžili samotní obyvatelia štvrte okolo Panenskej. Na Dobrom trhu budeme skúmať silu komunít v meste.

PROGRAM:
*Pódium VŠMU, Parčík Svoradova*
11:00-11:20 Stratenko
Bábkové predstavenie pre deti
11:30-12:00 Osobnosti Panenskej a okolia, prednáška
Sprievodkyňa a nadšenkyňa histórie Katarína Králiková rozpráva o zaujímavých susedoch, ktorí kedysi žili na uliciach Panenská, Kozia, Zochova a Podjavorinskej.
12:00-16:30 OPEN MIC VŠMU na Dobrom trhu na Panenskej!
Aké talenty sa rodia za dverami bratislavskej Vysokej školy múzických umení? Hrajú, spievajú a diskutujú študenti VŠMU.
12:00-12:10 Broňa Kováčiková, spev
12:10-12:25 Karin Jakabovičová, spev
12:50-13:20 Triggers, koncert
13:35-13:55 #vsmuniejenamtojedno, diskusia
14:20 -14:35 Dávid Vereš, koncert
15:00-15:30 Iris, koncert
15:45-15:55 Lara Šamajová, husle
16:10-16:30 Andrej a Michal, koncert

*Podjavorinskej ulica*
Najlepší streetfood
Gastrozážitok na kompostoveteľných táckach! Tentokrát na vás čakajú Quessedilla & Wok, Ty waffla, Vagus na Dobrom trhu, Knižkov hotdog, grilované syry a vynikajúce burgre. Absolútnou novinkou na trhu sú fishburgre. V spolupráci s festivalom [fjúžn] budete môcť ochutnať aj originálny kaukazký chlieb.
Zašívareň x Dobrý trh na Panenskej!
Zašiváreň na Dobrom trhu je miesto, kde vaše oblečenie môže dostať druhú šancu.
Celý deň: šicia dielňa s FRL
Roztrhané nohavice? Pokazený zips? Odpadol ti gombík? Nevyhadzuj to, opravíme to spolu!
11:00-17.00 Workshop háčkovania s Bagbet
11:00-17.00 Workshop výroby párty vlajok s FRL
11:00-13:00 Workshop výroby origami obalu na karty s Marekom Cinom
Celý deň: Z Tapes
Kazety sú späť! V našej kazetovej zóne si budete môcť vypočuť kapely v analógovom formáte, preniesť sa nostalgicky do časov šumu pások. Vystúpi aj hudobník Homes.
10:00-16:00 SLOVNÍK CUDZÍCH SNOV
Potrebujete do života viac poézie? Šimon Ondruš vám ušije verše na mieru, instatnú báseň na písacom stroji. Postačí vám odvaha a pár vašich obľúbených slov.

*Artforum, Kozia 20*
12:00-12:45 EDUdrama: Prázdniny na ostrove Kurekuredut
Dobrodružný príbeh s Pipi, najsilnejším dievčaťom na svete. Dopravíme sa na ostrov, kde ľudožrúti jedia radšej banány a kokosové orechy a hrajú guľky s perlami. Interaktívne predstavenie pre deti od 6 do 10 rokov.
14:00-14:45 Ľubomír Bukový číta z románu Nesmrteľní
Čo sa stane ak sa štyria súrodenci dozvedia dátum svojej smrti? Trochu vážnosti do slnečného popoludnia prinesie dramatizované čítanie herca Ľubomíra Bukového z knihy Nesmrteľní od Chloe Benjamin.
16:00-16:45 Ako ďaleko je z Bratislavy do Viedne?
Barbara Zavarská (Punkt o.z.), Matúš Vallo (kandidát na primátora) a Michal Hvorecký (spisovateľ) debatujú o tom, prečo je Viedeň najlepším miestom na svete pre život a Bratislava ďaleko za ňou a pritom nás delí len niekoľko desiatok kilometrov.

*Pódium Miloša Ruppeldta, ZUŠ, Panenská 11*

10:00 Otvorenie trhu
Z balkóna s fanfárami vás privíta Illah a Barbara
10:00-11:00 Funny Fellows
Veselá kapela u nás nemôže chýbať ani tento rok! Koncert začne pred budovou a presúvať sa bude smerom k Seniorcentru na Podjavorinskej, kde zábava bude pokračovať.
11:00-11:30 Music Park
Vystúpenie školskej kapely ZUŠ M. Ruppeldta s repertoárom minulých a súčasných hitov populárnej hudby.
12:00-12:30 Folklore not war
Tanečno-divadelná inscenácia, ktorá vychádza zo spomienok Slovákov a Sloveniek na prvú svetovú vojnu. Folklórny materiál tu dostáva súčasný zvuk a pohyb nový tvar. Nie vždy sa vojna diala „im“ a „tam“.
13:00-13:30 Duo Anela a Dzejla
Akordeonistka Anela, pôvodom z Čiernej Hory, zahrá so sestrou Dzejlou, ktorá hrá na violu, svoje skladby inšpirované balkánskou hudbou.
14:00-14:30 Silvia speaks
Akoby ste si písali denník, ale nie úplne. Nekonečné možnosti prepájania spevu, klavírnych a synthových zvukov do darkpopových melódií. Minimal. Acute.
15:00-15:30 Duo Kristan
Kristína a Stanislav svoje vystúpenia ozvláštňujú perkusívnymi efektami a hrou na melodike. Ich repertoár obsahuje originálne úpravy rôznych populárnych piesní, džezových štandardov či bossa novy.
16:00-16:30 Slovak Tea
Autorské piesne inšpirované kolobehom bežného človeka, ktoré neulahodia iba uchu, ale taktiež vás donútia sa zamyslieť aj nad obsahom.

*WhatCity? Stage, Next Apache, Panenská 28*
12:00-13:00 What can municipalities do for foreigners?, discussion in English
Illah van Oijen will discuss Bratislava’s capacity to make foreigners feel at home with tw guests: Elena Gallová Kriglerová (CVEK) and Zuzana Palovic (The Great Return book).
13:30-15:00 Tak ty chceš byť primátor?!
Zaži kandidátov na šéfa mesta tak, ako ich nepoznáš. Stand up s kandidátmi na primátora Bratislavy moderuje Tomáš Hudák. Organizuje Next Apache.
15:30-16:30 Živé Mesto_FM naživo: Budovy v meste nemôžu chátrať
Habermayerov palác, Astorka a viacero ďalších domov len na Panenskej je v zlom stave. Aké nástroje majú samosprávy proti chátraniu budovy v súkromnom vlastníctve? Moderujú Milota Sidorová a Lívia Gažová, Radio_FM.

*Hravé m(i)esto, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Záhrada Evanjelického kostola*
10:00-16:00 Yoga House Bratislava, cvičenie
Inštruktori zo štúdia na Panenskej 33 vám ponúkajú možnosť skúsiť acroyogu a porozprávať sa o joge. Súťažte o permanentku a o 13:30 sa prídite pozrieť na ukážku jogy a acrojogy za sprievodu príjemneho nástroja Hangdrum.
11:00-13:00, 16:00-17:00 Cirkus Kus
Zábavná detská cirkusová show pobaví nielen deti, ale aj rodičov.
14:00-15:00 Kockohrad, divadlo Dunajka
Spoznajte so šašom svet kociek a strávte s ním hodinu nabitú zábavou a šašovín!
Celý deň: Rozprávkový dvor
Prejdite sa zázračnou krajinou, nasledujte jednotlivé stanovištia, poskáčte si na rozprávkových skákačkách, stretnite obrieho slimáka, plávajúce rybky a ešte oveľa viac!
Celý deň: Sestrice
Nakúpte na Dobrom trhu s bábätkom a bez kočíka! Sestrice si pre vás pripravili unikátnu požičovňu šatiek a nosičov a spolu s poradkyňami nosenia vás tieto pomôcky naučia aj používať.

*Park Škarniclova*
Dobrovoľníkom už chýba len málo k dokončeniu parku. Ak chcete vedieť, ako sa partii mladých ľudí podarilo zrevitalizovať kus zelene, zastavte sa. A rovno môžete pomôcť s výsadbou, pogrilovať alebo zahrať si ping-pong v novom parčíku. Rukavice aj rakety sú zabezpečené!

*Detská burza, Lýcejna ulica*
Detská burza je príležitosť pre deti zistiť, aké je to posunúť ďalej vyradené hračky, alebo vlastnoručne vyrobené vecičky. Spoznajú tak, že veci majú hodnotu a vyskúšajú si svoje trhovnícke zručnosti

*Rakúske kultúrne fórum*
Predstavenie projektu pojazdnej galérie súčasného umenia TRAM, ktorý je inšpirovaný historickou Viedenskou električkou. Premáva denne ako pravidelné vlakové spojenie medzi Hauptbahnhof Wien a Hlavnou stanicou Bratislava.

*Goethe institut*
Celý deň: vyradené nemecké knihy a časopisy z nášho fondu zdarma, jazykové a spoločenské hry v knižnici
10:00-11:00,15:00-16:00 Ujo Mrkvička číta deťom zo Školy magických zvierat
13:00 -15:00 bezplatný zápis do knižnice
11:00 -13:00 vyrob si odznak, náušnice alebo prsteň s button makerom z Knižnice vecí
10:00 -15:30 Kvíz k 25. rokom Goetheho inštitútu
16:00 Vyhodnotenie kvízu a odovzdanie cien víťazom. Narodeninová torta.

*Galéria Čin-Čin, Ladislava Repková: Mind Room, výstava*
Na hranici medzi úžitkovým a voľným umením. Remeselným materiálovým spracovaním odkazuje výstava na tradíciu rezbárstva, ktorého výrazové prostriedky využívajú v nových konceptuálnych presahoch. Počas Dobrého trhu bude výstavu komentovať sama autorka.

* LiteraNota na Dobrom trhu, Literárny klub Generácia, Downtown Bratislava Hotel, Panenská 31*
15:00 Autorské čítanie LiteraNota
Členovia klubu Generácia predstavia svoju autorskú tvorbu - poéziu, prózu i prekladovú literatúru. Podujatie koncertom spríjemní JANA A JA.

*Staromestská knižnica, Panenská 1*
Ste vášnivý čitateľ? Do knižnice sa počas Dobrého trhu môžete zapísať bezplatne, vyskúšať knižný kolotoč a celodenné workshopy pre deti.

*Phoinix galéria, Štetinova 1*
Ján Šipocz: Zbierka / Collection, výstava
The largest collection is that of crown bottle caps - around 15 thousand of them. In 2018 Ján took the time to assort, order and catalogue them. To document them. This work concluded in about 900 various bottle caps.

Návrat na obsah