Chicagsky blues koncert v podaní Juraja Schweigerta - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Chicagsky blues koncert v podaní Juraja Schweigerta

Pozývame vás na príjemný Chicagsky Blues v podaní talentovaného hudobníka a úžasného priateľa Juraja Schweigerta u nás v pivnici Selaví.

Juraj Schweigert je slovenský bluesman, ktorý hrá na ústnu harmoniku. Repertoár stavia na swingujúcich tanečných rytmoch jump blues, ktoré mieša s prvkami rock n rollu, rockabilly, jazzu či latina. Patrí medzi top bluesovej scény na Slovensku.

Jeho pokročilá technika a zručnosť z neho robí veľmi univerzálneho hráča, ktorý mu umožňuje pohybovať sa v rôznych štýloch hudby vrátane blues, jazzu, krajiny, sveta alebo fúzie. V roku 2014 mu bola udelená cena za individuálny výkon a vyspelý koncept Slovenskou jazzovou spoločnosťou na Novej tvári slovenskej jazzovej súťaže. Jeho nový CD Novelty Shop vydaný v októbri 2015 dokumentuje Jurajovu hudobnú zdatnosť a estetiku. Bol nominovaný na najlepšiu samoprodukovanú cenu CD, ktorú udelila nadácia Blues Foundation so sídlom v Memphise. S kapelou Groove Time sa zúčastnil 6. Európskeho Blues Challenge v Torrita di Siena ako zástupca Slovenskej republiky. Na svetovom festivale Harmonica 2017 sa umiestnil na druhom mieste v kategórii bluesovej harmoniky a umiestnil sa na 5. mieste v jazzovej a melodickej kategórii.
Juraj vedie vlastnú kapelu The Groove Time so sídlom v Bratislave a spolupracuje aj s viacerými ďalšími hudobníkmi, ako je napríklad Potee Stanislav Pocaji, Blues Club Juraja Turteva, Peter Lipa Band a ďalšie hudobné projekty. Juraj je tiež hostiteľom populárnej mesačnej bluesovej lekcie v Bratislave.

Návrat na obsah