Celeste Buckingham a Ondrej Kandráč - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Celeste Buckingham a Ondrej Kandráč porozprávali o piesni „Tisíc a jedna noc“.Títo významní slovenskí hudobníci spojili svoje sily, aby spoločne vytvorili pieseň „Tisíc a jedna noc“. Pieseň vznikla na motívy starej perzskej piesne. V klipe, ktorý bol vytvorený pre túto skladbu si zahrala aj Ondrejova manželka s deťmi. Dôvod je jednoduchý. Pieseň je hymnou lásky. Ako vznikla táto netradičná kombinácia, a prečo sa rozhodli práve pre takúto pesničku? A kto im pomáhal s tvorbou pesničky? Aj to porozprávali v rádiu Viva.

V rannom vysielaní opísali aj ich netradičné kombinácie, ktoré obaja obľubujú.  S blížiacimi sa Vianocami opísali ako budú tráviť tohtoročné sviatky. Celeste porozprávala aj o svojom novom partnerovi.  

Celeste Buckingham je finalistkou druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V roku 2012 vydala svoj debutový album Don't Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. Bola porotkyňou slovensko-českej verzie X Factoru. V roku
2013 získala OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Tiež vydala pieseň Gone so svojou mladšou sestrou Carmel Buckinghamovou (15), ktorá si taktiež rozvíja svoju hudobnú kariéru so svojou rockovou skupinou The House United. Celeste momentálne strieda domov na Slovensku a v Nashville, USA. Celeste má rada široké spektrum hudby. Skladá piesne pre seba i pre iných hudobníkov.

Spevák a muzikant Ondrej Kandráč mal deväť rokov, keď vystúpil prvýkrát na veľkom kultúrnom podujatí. Jeho skupina Kandráčovci dnes nie je len spolok hudobníkov milujúcich ľudové piesne, ale doslova hudobný fenomén. Rodák z dedinky Krásna Lúka pri Lipanoch. Obaja rodičia ho privádzali k folklóru. Prispela k tomu aj mamka Monika Kandráčová, známa ľudová speváčka. Ondrej Kandráč hral vo folklórnom súbore Lipa na Gymnáziu v Lipanoch, kde študoval, ďalšie skúsenosti zbieral vo folklórnom súbor Sabinovčan, v cimbalovej hudbe Prešovčan, vo vysokoškolskom súbore Torysa a v súbore Šarišan. Po ukončení štúdia na Prešovskej univerzity začínal ako primáš orchestra Vojenského umeleckého súboru v Bratislave, účinkoval v súboroch Gymnik a Ekonóm.  
V roku 2004 sa vrátil do Košíc, nastúpil ako hudobný redaktor do Slovenského rozhlasu a zároveň založil Ľudovú hudbu Ondreja Kandráča, dnes známu ako Kandráčovci. Ich prvý úspešný album A čija to chyža vyšiel v roku 2004, posledné albumy Dva Duby (2012), 10 rokov s vami (2014) či Sokoly (2016) vydali už ako jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel, nielen v rámci folklóru.

Návrat na obsah