ČLÁNKY - Radio VIVA

Prejsť na obsah

Aless: nová spolupráca s americkým raperom. Výstrel na vrchol?

Radio VIVA
Uverejnený podľa v Hudba · 13 Jún 2019
Už dlhší čas v pozadí kolovalo, že slovenská raperka Aless má pripravenú medzinárodnú spoluprácu pre jej tretí album- „DRUHÁ ŠANCA“. Jej cesty nakoniec viedli do Washingtonu, DC.
Aless má za sebou celú radu songov, ktoré sú emocionálne, silné a ukazujú jej priebojnosť. Z ktorých chápeme, že jej cesta nebola prechádzka ružovou záhradou. Skladba LOYAL v podaní Aless nie je iba hudba, je to uvedomenie. Vnútro, ospravedlnenie a nekonečná oddanosť. Ukazuje, že človek má pocity, bariéry, ktoré v určitých momentoch nevie potlačiť, hlava ho nepustí. Objavujú sa tam dobré spomienky, spoza ktorých vyžaruje svetlo. Lásku ktorú prechováva, zostane v jej srdci, je lojálna. V kúsku svojej duše má schovanú nádej, ktorá keď sa nenapĺňa, tak svet sa rozpadá ako domček z karát. Ku koncu je pre ňu najdôležitejšie, aby druhá strana bola šťastná a zabúda na ostatné tmavšie okolnosti jej života.
Kombinácia s americkým raperom Razom Simonesom dodala skladbe hlboký feeling a skutočnosť. Veľa domácich skladieb je nahraných v angličtine a pôsobia neprirodzene a umelo, ale to nie je prípad rodeného američana Simonsa. Aless sa k raperovi dostala prostredníctvom Instagramu, keď zdieľala jeho najnovší album. Na toto gesto Raz zareagoval a oslovil mladú speváčku. Postupne prechádzal jej texty z nového albumu a nakoniec si vybral tú najviac emotívnejšiu skladbu -LOYAL. Aless v role správneho interpreta, chcela byť prítomná v procese tvorby. Kúpila si letenky priamo do Seattlu, kde natočili aj zábery do videoklipu. Celý tento proces vyprodukoval aj ďalší spoločný projekt na ktorom sa intenzívne pracuje.

Bookmark and Share

Návrat na obsah