kapela AYA - Radio VIVA

Prejsť na obsah
AYA oslavuje 25 rokov na scéneŽilinská formácia AYA oslavuje štvrťstoročie, pripravila letný singel aj debutové DVD.

Žilinská rocková kapela AYA oslavuje 25 rokov na scéne a pri tejto príležitosti pripravila pre fanúšikov hneď niekoľko prekvapení. Prvým je letný singel s názvom S tebou má život chuť na tému lásky, doplnený o lyrics video. Skladba vychádza v období letných hitov, či sa ním stane, rozhodnú až poslucháči.
Žilinčanom sa AYA pripomenula prednedávnom, keď v spolupráci s futbalistami MŠK Žilina vydali skladbu Lebo sme majstri venovanú zisku 7. majstrovského titulu Šošonov. V septembri oslavy vyvrcholia. Kapela nie je poverčivá, a preto hlavný oslavný koncert stanovila na 13. september 2017,   na Mariánskom námestí v Žiline s voľným vstupom a bude to vlastne darček  fanúšikom za ich 25 ročnú vernosť. Dostanú obrovskú porciu pesničiek obľúbenej kapely, ktoré starostlivo vyberali jej členovia, a ktoré mapujú celú ich tvorbu. Darčeky majú vždy aj príchuť prekvapení, a preto práve tu vznikne aj 1. DVD, ktoré sa bude točiť pod režisérskou taktovkou Karola Vosátka. DVD bude určite nádhernou spomienkou na tento deň aj pre prítomných fanúšikov, ktorí  sa vo videu môžu uvidieť.
Koncert medzi niektorými pesničkami obohatí kapela aj videami so známymi, ale aj menej známymi tvárami showbiznisu, s ktorými počas týc neuveriteľných 25 rokov AYA spolupracovala, ako sú napríklad  producent Julko Kinček, režiséri Dušan Rapoš, Vlado Masný a Karol Vosátko, vydavateľ Milan Vendrinský, skvelí muzikanti Peter Nagy, Dušan Antalík, Juraj Kupec... Pozveme aj bývalých členov kapely: Tibora Nekoranca, Tona Škereňa, Vlada Kubalu a spoločne venujeme spomienku na  prvého bubeníka, zakladajúceho člena, dnes už bohužiaľ nebohého,  Vladka Pavla.“  Ako vidno je sa na čo tešiť.

Návrat na obsah