Alapastel - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Alapastel

Tešíme sa, že naše pozvanie prijal a v stredu večer u nás v električke vystúpi na Slovensku menej známy skladateľ, ktorému sa však podarilo preraziť v Británií.
Svoj vôbec prvý regulérny koncert zahrá naživo na showcasovom festivale Waves Vienna 27.9.2018. K nám do T3 si to príde "odskúšať", zahrá na Octatracku.
Koncert bude spojený aj s výstavou originálov malieb, ktoré namaľovali priamo ku skladbám slovenské umelkyne Silvia Bobeková a Libuša Čtveráková.

--ALAPASTEL (SK)
Alapastel alebo Lukáš Bulko je mladý slovenský skladateľ, ktorý sa skladaniu venuje už 15 rokov a na svojom debutovom albume Hidden for the Eyes, ktový vyšiel tento rok pracoval už od roku 2009. Žanrovo sú jeho skladby na pomädzí súčasnej vážnej hudby, experimetánej elektorniky a ambientu s prvkami folklóru.
Album zapôsobil na britské vydavateľstvo Slowcraft Records natoľko, že sa rozhodlo prvý krát za svoju 8 ročnú existenciu otvoriť novým umelcom. Je to pravdepodobne prvý krát, čo prestížne britské vydavateľstvo vydalo slovenského umelca so skladbami spievanými v slovenčine. Týmto albumom začali úplne novú sériu Slowcraft presents zameranú na: "jedinečnú a neklasifikovateľnú hudbu".
Album vyšiel 9.3.2018 a ešte pred vydaním ho v exkluzívnych predpremiérach avizovali stránky ako XLR8R, Fluid Radio či Headphone Commute. Medializovalo ho cez 50 svetových hudobných portálov a rádií, vrátane BBC, či Bandcampu, kde bol zaradený do článku o 10 hudobníkoch, ktorí posúvajú elektroakustickú hudbu do 21.storočia. Na Slovensku si ho všimli najmä Hudba.sk a Rádio FM.

Návrat na obsah