Čarovné príbehy - Radio VIVA

Prejsť na obsah
Anina Botošová: Čarovné príbehy - krst knihy

Srdečne Vás pozývame na "krst" knihy poviedok Aniny Botošovej Čarovné príbehy. Máte jedinečú možnosť osobne sa zoznámiť so spisovateľkou Aninou Botošovou a ilustrátorkou knihy Agatou Siemazsko, vypočuť si ukážky z poviedok v prevedení popredných slovenských hercov a famózmu hudbu charizmatickej primášky Barbory Botošovej. Primáška Barbora Botošová a speváčka Agata Siemazsko vás uvedú do atmosféry poviedok knihy. Knihy bude možné zakúpiť si a počas autogramiády získať aj podpis autoriek.

Hlavnou témou Čarovných príbehov sú rôzne podoby spolužitia Rómov a Nerómov a presvedčenie, že nie je dôležité, kto sa kým narodil, ale aké ľudské hodnoty uznáva. Inšpiráciou k napísaniu poviedok autorke boli spomienky a príbehy jej starej mamy Magdalény Gergeľovej, ktorá žila v rómskej osade vo Zvolenskej Slatine a tiež spomienky a príbehy jej dobrých rodičov, výnimočného huslistu Jána Berkyho Mrenicu a maminky Evky.
Ich obrovská láska a mimoriadny rozprávačský dar urobili z autorkinho detstva neutíchajúcu čarovnú rozprávku z Tisíc a jednej noci. Poviedky sú veselé i smutné, plné lásky, dejových zvratov, emócií a autentického života Rómov.

Návrat na obsah