Symfonický orchester SRo - 4. koncert sezóny - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Symfonický orchester SRo - 4. koncert sezóny

Magdaléna Bajuszová pravidelne účinkuje na domácich festivaloch a prehliadkach (Melos-Étos, Nová slovenská hudba, Prehliadka mladých koncertných umelcov, Hudba na hrade, Orfeus, Večery novej hudby a ď.). Koncertne vystúpila v Maďarsku, Českej republike a v Rakúsku. Ako sólistka účinkovala s viacerými orchestrami (Symfonický orchester Slovenského rozhlasu Bratislava, Cappella Istropolitana, ŠKO Žilina a ď.). Realizovala nahrávky pre Rozhlas a televíziu Slovenska.
Výraznú časť jej umeleckej činnosti tvorí uvádzanie a propagácia menej známych klavírnych titulov ako aj pôvodnej tvorby slovenských autorov, z ktorej sú jej mnohé diela dedikované, mnohé premiérovala a nahrala na CD. Pedagogicky pôsobí ako docentka VŠMU v Bratislave.

Rastislav Štúr, šéfdirigent (1998 - 2012 a od 2016) Opery SND a stály hosťujúci dirigent Slovenskej filharmónie, je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne.
Pravidelne spolupracuje so Slovenskou filharmóniou - abonentné koncerty, zájazdy, nahrávky (Accademia Nazionale di Santa Cecilia Rím s Daliborom Karvayom, Kolín nad Rýnom 2003 a 2005, Interlaken 2005, Ingolstadt so sólistom Mischom Maiskym, Španielske turné – 4 koncerty 2010 a 3 koncerty 2016, koncert v Tonhalle Zurich s Editou Gruberovou, P.Brslikom a J.Bencim 2012, CD Jolany Fogašovej…
Je držiteľom Krištáľového krídla za rok 2017 v kategórii Hudba a Ceny Frica Kafendu 2011, za vynikajúce dirigentské výkony doma i v zahraničí.

Program:
Giacomo Puccini: Preludio sinfonico A dur, op. 1
Dezider Kardoš: Koncert pre klavír a orchester č. 1, op. 40
---
Antonín Dvořák: Symfónia č. 8 G dur „Anglická“, op. 88

Účinkujúci:
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Rastislav Štúr – dirigent
Magdaléna Bajuszová – klavír

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky