Balkan Beats - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Balkan Beats

Zažite esenciu balkánskeho rómskeho hudobného temperamentu! Na naše pódium prídu medzinárodne uznávaní hudobníci Faith i Branko, ktorí rozohrajú hrejivé melódie, čo pošteklia nôžky aj rozcítia srdcia. Popri intenzívnom koncerte si užijeme aj bujaré sety DJov Julaha a Matthewa.

Faith i Branko (SRB/UK)
je spojenie popredného srbského huslistu a britskej akordeonistky, ktorí s medzinárodným kvintetom prinášajú prudko energetickú a autentickú rómsko-jazzovú hudbu. “Hudobne to je potešenie”, “dojemné, dych berúce, virtuózne” alebo “úplne úžasné”, takto sa o nich vyjadrujú svetové média The Guardian či BBC, ale aj známi hudobníci Lily Allen alebo Blur. Branko Ristic si vytvoril vlastnú hudbu, v ktorej kombinuje prvky jazzu, indickej, tureckej a klasickej hudby s rómskymi tradíciami. Jeho charizmatická manželka Faith zase pridáva hmatateľný akordeónový sprievod. Ich debutový album sa volá Gypsy Lover a od ich stretnutia v roku 2009 sa stali medzinárodne uznávanými umelcami, ktorí vystupovali po Európe a Austrálii, ale napríklad nahrávali aj s režisérom Emirom Kusturicom.
DJ Julah
je perkusionista ethno bandy Capre, DJ a občasný producent. Ako DJ balkánskych žúrok má najradšej južanskú "všehochuť", ktorej základom je balkan beat, gypsy sound, španielska a juhoamerická muzika.
DJ Matthew
najradšej hrá chytľavé a rýchle tracky so silnou, veselou energiou, ale často a rád si uletí na cimbalových, folklórnych a cigánskych skladbách. A keďže v začiatkoch DJskej kariéry mixoval house, psychill, psytrance či goa, stopy týchto žánrov nájdete v jeho worldbeat setoch aj dnes.
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky