Animačný expres BAB na BIB 2017 - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Animačný expres BAB na BIB 2017
   
Poznáte Bienále animácie Bratislava – BAB ? Prezradíme vám, že je to svetovo unikátny medzinárodný festival animovaných filmov pre deti - prináša  animované filmy z celého sveta. Na mape festivalov nájdete veľa filmových podujatí, ale len BAB je zameraný na animovanú tvorbu pre najmenších divákov. Festival má medzinárodnú porotu a tá udeľuje aj významné ocenenia. Okrem Hlavnej ceny - Ceny Viktora Kubala za najlepší film v súťaži, Ceny Sv.Vojtecha – ceny Višegrádu, ocenenia za celoživotnú tvorbu Prix Klingsor, ceny UNICEF, je na festivale ešte jedna neobyčajná cena. Po všetkých súťažných predstaveniach hlasujú tiež deti a udeľujú Cenu detského diváka.
Animované filmy radi cestujú a práve preto  prichádza každoročne na Bienále ilustrácií Bratislava - BIB aj ANIMAČNÝ EXPRES – rozprávkový vlak. Prezradíme vám aj to, že festival BAB bol vždy blízko ilustráciám, ktoré bývajú v pekných knihách a zaujímal sa o ich prepojenie. Prečo? Pretože bol od svojich začiatkov v roku 1985 sprievodným podujatím Bienále ilustrácií Bratislava (BIB).
Svet animácie a ilustrácie má k sebe blízko, spája svet statického a pohyblivého obrázku a vedie vás do tajomstva oživenia čiary, papierika, plastelíny, skrátka – celého sveta okolo nás...
Tento rozprávkový vlak vezie deťom filmy, ktoré možno ešte nevideli – ocenené  filmy slovenských i zahraničných tvorcov z festivalov BIENÁLE ANIMÁCIE BRATISLAVA (BAB). Predstavuje nielen pestrú kolekciu diel, ale aj rozmanitú škálu výtvarných i animačných možností, kde je princípom hra, humor i objavný pohľad na históriu. Veríme, že sa vám filmy budú páčiť, že sa o nich budete rozprávať, kresliť si ich či hodnotiť tak, ako to robí aj naozajstná porota.

ANIMAČNÝ EXPRES  s veľkou kolekciou slovenských animovaných filmov  z histórie i súčasnosti slovenskej animácie už precestoval od roku 2007 takmer všetky krajiny v Európe a videli ho deti vo Viedni, Berlíne, Paríži, Prahe, Budapešti, Ríme, Kecskeméte, Poznani, Piešťanoch, Košiciach,Varšave, Skalici, Banskej Bystrici, dokonca aj na Taiwane. Všade sa mu potešili, kládli zvedavé otázky a nakreslili nám veľa pekných obrázkov. Z nich sme urobili počas Bienále animácie BAB 2016 aj peknú výstavu. Skúste aj vy nakresliť, čo sa vám na filmoch páčilo, aby sme vaše kresby zaradili do ďalšej výstavy na budúcom XIV.ročníku BAB 2018, ktorý bude v termíne 8. – 12.októbra 2018.
Práve teraz je tu, veď  má zastávku s tromi kolekciami animovaných  filmov aj v Bratislave na výstave BIB v Národnom múzeu.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky