Štefan Bobota - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Štefan Bobota - Ružinovská galéria

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov ŠTEFANA BOBOTU, ktorá sa uskutoční v pondelok 6.11.2017 o 16.30 h v Ružinovskej galérii v DK Ružinov.
Štefan Bobota patrí k výrazným osobnostiam slovenskej maľby a grafiky druhej polovice 20. storočia. Je známy aj ako autor mnohých monumentálnych diel, realizovaných v interiéroch i exteriéroch škôl a kultúrnych, obytných i spoločenských objektov. V tvorbe do architektúry využíva širokú škálu výtvarných techník od keramiky cez sklo, mozaiku, intarziu, štukolustro, až po maľbu na drevo. V poslednom období sa venuje predovšetkým komornej maľbe v technikách olej a akryl.
Tvorbu Štefana Bobotu od počiatku charakterizovala tvarová štylizácia, sklon k plošnej redukcii tvarov a výrazný posun smerom ku geometrickej abstrakcii. Vychádzajúc zo surrealistickej poetiky a niektorých princípov novej figurácie Štefan Bobota dospel k veľmi svojskej interpretácii námetov prostredníctvom presvedčivých štylizovaných znakov a symbolov. Predstavujú okamih dotyku a prelínania sa detailov reality a nefiguratívnej farebnej skladby, v ktorej výrazný a expresívne pôsobivý kolorit a čierna kresbová línia zohrávajú dominantnú úlohu.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky