Čarodejník z krajiny Oz - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Čarodejník z krajiny Oz

Svetoznámy rozprávkový muzikál o malej Dorotke hľadajúcej cestu domov. Inscenácia plná očarujúcej hudby unesie divákov do krajiny snov a rozprávok. V hlavnej úlohe Miroslava Partlová!
Dorotka je obyčajné malé dievča, také, ako stovky iných v dnešnom modernom svete. Nechce sa jej učiť, upratovať v izbe, poslúchať. Zo všetkého najradšej má počítač. Lezú jej na nervy všetky zákazy a príkazy dospelých a želá si len jedno - žiť v krajine, kde sa nič nemusí. Pomôcť jej môže iba čarodejník z krajiny Oz. Ale kde ho nájsť? Podarí sa jej to? A vôbec, je na svete taká krajina, kde sa nič nemusí? Prežije množstvo zaujímavých príbehov, stretne veľa smiešnych postavičiek, až napokon... ale to by sme už prezradili priveľa. To sa dozviete v našom rozprávkovom muzikáli.
Námetom a voľnou inšpiráciou pôvodného rozprávkového muzikálu sa stala stodesať rokov stará knižka Lymana Franka Bauma pod názvom Čarodejník z krajiny Oz. Príbeh dvanásťročnej Dorotky, ktorú tornádo odnieslo ďaleko od domova a ktorá hľadá čarodejníka z krajiny Oz, ktorý jediný jej môže pomôcť vrátiť sa domov, sa stal námetom nespočetného množstva divadelných a rozhlasových adaptácií a námetom niekoľkých veľmi úspešných filmov. Ten najslávnejší, Oscarmi ovenčený filmový muzikál je z roku 1939 a hlavnú úlohu Dorotky v ňom stvárnila Judy Garlandová. Úspech dosiahol aj filmový prepis Čarodejníka z roku 1977 pod názvom The Wizz s Michaelom Jacksonom a Dianou Rossovou v hlavných úlohách.
Skutočnosť, že takmer vo všetkých úspešných divadelných a filmových stvárneniach hrá dominantnú úlohu hudba, inšpirovala i tvorcov našej verzie Čarodejníka z krajiny Oz, autora adaptácie a režiséra Michala Náhlíka a autora hudby Juraja Haška.

Účinkujú:
Dorotka:                       Miroslava Partlová
Teta Ema:                     Katarína Čillíková
Bábika/Letuška/Dobrá víla/Trpaslík/Abaž Achupor/Antilopa/Morská panna/Veľká Medúza: Miroslava Drínová
Vojačik/Hastroš:            Róbert Halák
Budík/Plecháč:              Lukáš Pavlásek
Kocúr v čižmách/Bojko: Patrik Vyskočil
Pinocchio:                     Lukáš Pišta
Indián/Mľaskáč/Abaž/Cirkusant/Lebkáč: Adam Jančina
Klaun/Mľaskáč/Antilopa/Cirkusant /Lebkáč: Dávid Hartl
Baletka/Letuška/Abaž/Antilopa/Cirkusantka/Lebkáč: Pavlína Palmovská
2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky